Vyhledávání
Informace o projektech realizovaných s využitím evropských dotací v Bělé pod Bedězem

3. Monitorovací období


3_zprava_1.jpgPrůběh prací  - 3. Monitorovací období – závěrečné (říjen 2011-únor 2012)

V podzimním čase, kdy je nejvhodnější čas na výsadbu keřů a rostlin, přešla velká úloha na subdodavatelskou firmu specializující se na zahradnické práce. Zahradníci ohraničili park od chodníku živým plotem, dosadili keře, trvalky, traviny aj. Ve stinném zákoutí parku pod jejich rukama došlo k obnovení japonérie s původní terénní depresí kolem níž byly dosázeny tematicky odpovídající dřeviny jako např. rhododendrony, azalky, bambusy,  aj.  Na pěšinách vedoucích skrze park byl položen mlat a ukotven mobiliář.

3_zprava_2.jpgNa přelomu měsíce října a listopadu probíhali jeho finální úpravy. Do prostoru  japonérie byla usazena  kamenná lampa a na pěšinu položeny šlapáky z pískovce. Z hlediska sadových úprav byly dosázeny dendrologicky významné stromy v jejichž korunách můžete zahlédnout ptačí budky, obnově dosáhly i habrové brány, jež navrátili parku  historický ráz a v místech od altánu směrem ke spořitelně byly dosázeny buxusové kóniky ohraničené živým plůtkem. U morového 3_zprava_3.jpgsloupu došlo k výměně rozpadlých stupňů za nové a ve východní části parku proběhla montáž různobarevných palub určených k relaxaci a odpočinku.

Dne 11.11.2011 proběhlo za účasti zástupců města a firmy SaM Česká Lípa a.s. předání stavby investorovi. Začátek roku 2012 patřil závěrečnému administrativní zpracování projektu s poslední žádostí o platbu  8 818 857,39 Kč.

Samotné slavnostní předání veřejnosti proběhne 5.května letošního roku, kdy nám příznivější počasí dovolí uspořádat doprovodný program. barevne_logo_s_textem.jpg
© 2009 - 2017 Město Bělá pod Bezdězem, Masarykovo náměstí 90, 294 21 Bělá pod Bezdězem
Telefon: 326 700 911, Fax: 326 701 334, E-mail: mubela©mubela.cz, podatelna©mubela.cz, ID datové schránky: hy8bg5r