Vyhledávání
Informace o projektech realizovaných s využitím evropských dotací v Bělé pod Bedězem

Pořízení minibusu


Město Bělá pod Bezdězem provozuje od roku 2003 devítimístný minibus, který je v permanentním provozu. Týdně převeze v průměru 50 lidí a v současné době má na tachometru 250 000 najetých kilometrů. V důsledku jeho opotřebení už proběhla řada oprava a dá se předpokládat, že brzy nebude splňovat potřebné technické parametry nehledě na to, že je morálně opotřebený a provozní náklady jsou vysoké.

Na základě těchto skutečností zařadilo město projekt mezi prioritní akce a v lednu 2012 byla v rámci MAS LAG Podralsko o.s. podána žádost na pořízení minibusu. Maximální výše dotace činí 450 000,-Kč a celkové náklady na jeho pořízení jsou ve výši cca 0,5 mil,-Kč bez DPH.

Předmětem projektu je pořízení minibusu o kapacitě 8 míst k sezení + řidič. S ohledem na dodržení bezpečné zásady provozu na komunikacích a z hlediska jeho dennodenní využívání bude auto vybaveno bezpečnostními prvky jako jsou airbagy, ABS, ESP včetně brzdového asistentu aj.. Projekt tak výrazně přispěje k bezpečné dopravě a ke zkvalitnění poskytovaných služeb. Cílem projektu je umožnit cílovým skupinám provozovat své aktivity, celkově zkvalitnit poskytované služby města a zlepšit sociální podmínky v životě residentů.

Potenciálem projektu je rozvoj společenského, kulturního, sociálního a sportovního života. Minibus bude využíván k transportu zaměstnanců/ kyň za účelem vzdělávání, rovněž jej budou využít zájmové spolky ( př.klub důchodců), sportovní organizace ( př. gymnastky, házenkáři), občanská sdružení ( př. MKZ, r.c. Kaštan) a žáci/žákyně ZŠ. Pořízením minibusu bude zajištěna stálost a kontinuálnost již poskytovaných služeb dopravní obslužnosti a zároveň se sníží náklady na jeho provoz.

Hlavní technické parametry:
Sériová výbava (Transportér Kombi 7EJ122, ZM5+WG1+ZR9+ZE8+ZE4+ZH1+Z1B+ZSA)
Airbag řidiče a spolujezdce + možnost deaktivace airbagu spolujezdce * Kontrolka zapnutí pásu * ESP včetně brzdového asistentu * ABS, EDS, ASR, MSR (MSR není u 4Motion), asistent pro rozjezd do kopce * Stínítko vlevo a vpravo bez make-up zrcátka * Třetí brzdové světlo * Posilovač řízení * Topení v kabině řidiče a v prostoru pro cestující s mechanickou regulací, prachovým a pylovým filtrem * Elektrika I: vnější zpětná zrcátka elektricky nastavitelná a vyhřívaná, elektrické ovládání oken * Centrální zamykání s bezpečnostní pojistkou a dálkovým ovládáním * Osvětlení nástupního schůdku v prostoru pro cestující * Příprava pro rádio - anténa integrovaná ve vnějším zpětném zrcátku a 2 reproduktory * Automatický spínač denního svícení * Výškově a sklonově nastavitelný tříramenný volant * 12 V zásuvka v kabině řidiče * Nekuřácké provedení - bez zapalovače a popelníku * Přihřívač motoru * Prodloužený servisní interval * 1. řada sedadel v prostoru pro cestující dvojsedadlo a sedadlo sklopné + Isofix příprava pro upevnění dětských sedaček na dvojsedadle v prostoru pro cestující * Sedadlo spolujezdce - dvojsedadlo * Výškově nastavitelné opěrky hlavy v kabině řidiče * Gumová podlaha v kabině řidiče * Gumová podlaha v nákladovém prostoru/prostoru pro cestující * Úchytná oka v podlaze (6 ok u krátkého rovoru a 8 ok u dlouhého rozvoru) * Odkládací přihrádka s krytem, uzamykatelná * Odkládací box ve dveřích kabiny s držákem na nápoje * Vnitřní stropní osvětlení * Polovysoké obložení bočních stěn z tvrdých desek * Obložení dveří plastem * Látkové potahy sedadel "Place" * Kotoučové brzdy na všech kolech * Nárazník vozu, šedý * 4 ocelová kola 6,5 J x 16 se středovými kryty kol (pro motorizace 85 kW, 62 kW, 75 kW a 103 kW) * 4 ocelová kola 7J x 17 (pouze pro motorizaci 132 kW) * Pneumatiky 205/65 R16 C 107/105 T (pro motorizace 85 kW, 62 kW, 75 kW a 103 kW, pro podvozek s dvojkabinou není v sérii pro 103 kW se 7st. převodovkou DSG) * Pneumatiky 235/55 R17 103 W XL (pro motorizaci 132 kW) * Teleskopické tlumiče * Plnohodnotné rezervní kolo * Body pro uchycení střešního nosiče (8 pro krátký rozvor, 10 pra dlouhý rozvor) * Tepelně izolující tónovaná okna v kabině a prostoru pro cestující (u skříňového vozu nejsou v nákladovém prostoru) * Tepelně izolující přední sklo * Posuvné dveře v nákladovém prostoru/prostoru pro cestující, vpravo * Dětská pojistka pro posuvné dveře v prostoru pro cestující * Zadní křídlové dveře - prosklené, vyhřívané * Palivová nádrž 80 I * Tažné oko vpředu a vzadu * Nástupní schůdek v kabině a prostoru pro cestující/nákladovém prostoru * Systém Start-Stop, rekuperace energie při brždění, tempomat, pneumatiky 215/65 R16C 106/104T se sníženým valivým odporem (pouze pro motorizaci 84kW BMT)
© 2009 - 2017 Město Bělá pod Bezdězem, Masarykovo náměstí 90, 294 21 Bělá pod Bezdězem
Telefon: 326 700 911, Fax: 326 701 334, E-mail: mubela©mubela.cz, podatelna©mubela.cz, ID datové schránky: hy8bg5r